World Template

Rozpoznawalność marki w sieci

W dzisiejszych czasach każda dbająca o swoje biznesy firma powinna pomyśleć o promocji w sieci. Nie bez powodu ktoś kiedyś powiedział, że jak nie ma cię w internecie, to nie istniejesz. Opcji jest wiele i podobnie dużo istnieje na rynku firm, które zajmują się zagadnieniem reklamy internetowej.

Po pierwsze: WIZYTÓWKA!

Pierwszym krokiem każdego biznesmena powinno być stworzenie porządnej wizytówki i nie mowa tutaj o malutkim kartoniku z nadrukiem. Ten jest przydatny – owszem, ale niestety TYLKO w kontaktach face-to-face. Czasy współczesne wymagają od przedsiębiorców innego rodzaju wizytówek. Mianowicie – witryn www. Na samym początku strona nie musi być bardzo rozbudowana. Faktycznie może być po prostu wirtualnym odpowiednikiem wizytówki papierowej. Z czasem warto jednak zainwestować w stronę nieco bardziej, tworząc na niej podstrony z galerią zdjęć czy ofertą firmy. Strona internetowa jest podstawowym krokiem do zaistnienia w sieci. Im wyżej, tym lepiej!

Będąc w posiadaniu witryny www mądrym posunięciem byłaby inwestycja w zabieg zwany pozycjonowaniem stron . Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Otóż, w wielkim skrócie jest to nic innego, jak pozycja strony w rankingu wyszukiwania. Potocznym językiem: im wyżej w Google'u, tym większa szansa za zauważenie. Internet obfituje w oferty najróżniejszych firm, które z miłą chęcią pomagają przedsiębiorcom w promocji internetowej. Doskonałym przykładem może być agencja interaktywna www.emocni.pl, która ma swoją namacalną siedzibę w Bydgoszczy, ale działa w świecie wirtualnym, więc na dobrą sprawę można powiedzieć, że jest wszędzie!

Chyba skądś się znamy!
Podstawa już jest. Można teraz sięgnąć po inne kroki, które znacznie wpłyną na rozpoznawalność marki w Sieci. Obecnie prawdziwą furorę robią wszelkiego rodzaju portale społecznościowe, które są ogromną skarbnicą potencjalnych klientów z najróżniejszych grup docelowych. Dobry przedsiębiorca wie, że przynętę najlepiej zarzucić właśnie tam! Zwłaszcza, że w przeważającej większości koczuje tam młodzież, która w niedługim czasie stanie się dorosłym klientem, świadomym swoich decyzji. Tak więc im częściej logo marki pojawi się w obszarze ich wzroku, tym większe prawdopodobieństwo, że sięgną właśnie po nią, kiedy zajdzie taka potrzeba. Z prostego powodu: ponieważ gdzieś już ją widzieli.

Jak widać drobiazgi, takie jak strona internetowa czy jej położenie w ogólnych wyszukiwarkach, które bardzo często wydają się nieistotne, wbrew pozorom stanowią ogromnie ważną rolę w drodze na marketingowy szczyt.