World Template

Projektowanie stron www

Chcesz pokazać wszystkim, że jesteś najlepszy? Chcesz udowodnić, że masz coś do powiedzenia? Chcesz żeby internauci dostrzegli twoją ofertę? Nic prostszego – wystarczy założyć własną witrynę. Strony www konkretnych marek są bardzo często odwiedzane przez potencjalnych klientów, w celu sprawdzenia opinii na ten produktów, jak i samej firmy. Pamiętaj, pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. To, jak wygląda twoja strona www w dużym stopniu zadecyduje o tym, jak będzie prezentował się wizerunek marki, którą reprezentujesz.

Niestety nie wystarczy skupić się na wizualnej stronie witryny. Agencje interaktywne nieustannie podpowiadają, że to co przyciągnie uwagę użytkownika na chwilę to kreacja, ale to ciekawe treści, interesujące produkty i dostosowana struktura strony sprawią, że zostanie on na dłużej, a w efekcie końcowym dostrzeże wśród reklamowanych rzeczy, coś dla siebie. Po pierwsze bardzo istotna jest nawigacja, powinna być prosta, intuicyjna, tak by każdy odwiedzający mógł bez problemu odszukać interesujące go treści. Strona www musi być przede wszystkim użytkowa. Ponadto musimy pamiętać o jakże ważnej optymalizacji. Bez tego nasz witryna nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, nawet w Przydatku, gdy prowadzą do niej same linki. Niestety, ale taka strona jest uznawana przez Google za nieciekawą i dlatego system jej nie ujawnia.Pamiętaj, że reklama w internecie ma potężną siłę, w związku z czym musisz zadbać żeby twoja strona wyświetlała się we wszystkich przeglądarkach. Klient nie może natrafić na nieprawidłową rozdzielczość, czy też rozpadającą się całość, tylko dlatego, że używa innej przeglądarki niż ty. Oznacza to, że ważne jest dopasowanie strony pod różne przeglądarki i rozdzielczości. Ponadto powinieneś postarać się o to, by parametry znajdujące się w linkach były jak najbardziej przyjazne. Długie, skomplikowane, nic właściwie nieznaczące adresy są po prostu niestrawne dla robotów odpowiedzialnych za indeksowanie stron w wyszukiwarkach.

W konsekwencji mogą nawet nie trafić do indeksu. Dodatkowo istotnym elementem jest domena, jaką się posługujesz. Jeżeli zależy, nie tylko na kwestii wizualne, ale także na profesjonalnym wizerunku to warto zakupić własną domenę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić potencjalnemu klientowi walki z wyświetlanymi reklamami, wpływającymi jednoznacznie na wizerunek marki, to zainwestuj w płatny serwer. Najlepsze strony internetowe korzystają także z dodatkowego atutu nowoczesnej strony, jakim z pewnością jest jej mobilna wersja, która umożliwia przeglądanie strony i ofert w urządzeniach typu smartfon.

Oprócz tego pamiętaj, że masa animacji i efektów naprawdę nie jest interesująca, a może spowolnić działanie strony i odstraszyć użytkowników. Promocja w internecie jest bardzo ważna, dlatego musisz wypaść jak najlepiej. Gdy całość będzie estetyczna, użyteczna i przejrzysta to z pewnością zdobędziesz wielu zwolenników.

. .