World Template

Prezenty firmowe - jaki prezent dla szefa?

Prezent dla szefa to poważna sprawa. Jaki prezent wybrać, aby nie był banalny (komunikat jest jasny- pracownicy nie postarali się), a z drugiej strony, nie sprawić wrażenia osoby spoufalającej się? Same kwiaty i czekoladki mogą nie wystarczyć, zwłaszcza dla szefa, który szczególnie zwraca uwagę na takie drobne gesty.

Bez względu na okazję- urodziny prezesa, Mikołajki czy rocznicę istnienia firmy, przez podarunek ma przemawiać respekt i docenienie dla szefa. Prezent podświadomie sugeruje naszemu przełożonemu, jakie jest nasze zdanie o nim, a także wyraża nasz charakter i pokazuje, jakimi jesteśmy pracownikami i ludźmi. Dlatego też prezent dla prezesa powinien być szczególnie przemyślany. Pokażmy mu, że jesteśmy kreatywni i włożyliśmy serce w przygotowanie upominku. Nawet, jeśli nie przepadasz za swoim przełożonym, to pamiętaj, że mimo wszystko jest Twoim szefem. Nie powinieneś pozwolić mu odczuć swojej niechęci do niego, szczególnie w tym wyjątkowy dniu dla niego lub jego firmy.

Udany prezent dla prezesa czyli jaki?

prezenty dla szefa

Przede wszystkim kieruj się trzema głównymi zasadami przy wyborze prezentu dla prezesa. Po pierwsze, nie powinien on być zbyt intymny i poufały. Nawet, jeśli mamy bardzo dobre relacje z szefem, kupiony prezent powinien być w granicach zdrowego rozsądku i dobrego smaku. Prezent nie powinien stawiać osoby obdarowywanej w dwuznacznej i krępującej sytuacji. Po drugie, prezent nie musi być bardzo drogi, jednakże powinien przedstawiać konkretną wartość. Nie chodzi o wydawanie dużych sum na prezent, ale o to, by sięgać o prezenty z wyższej półki. Przykładowo, jeśli wiesz, że Twój prezes jest koneserem dobrych kaw, nie kupuj mu tej z sieciówki. Szef od razu się pozna, co pozostawi po sobie niemiłe wrażenie. Zadaj sobie trochę trudu i udaj się do wyspecjalizowanego sklepu sprzedającego najlepszej jakości kawy. Trzecia i ostatnia zasada, której trzeba się trzymać, to wręczenie praktycznego i solidnie wykonanego prezentu. Powinien on służyć prezesowi na długie lata. Dlatego też zawsze sprawdzaj z jakiego materiału jest wykonany produkt, który masz zamiar podarować.

Zawsze bierz pod uwagę zainteresowania prezesa i nimi kieruj się podczas wyboru upominku. Obrazy, gadżety takie jak metalowe kostki do lodu do whisky, vouchery na wyjście do teatru, opery lub musical, eleganckie pióra i przyborniki, można wymieniać tego wiele. Wystarczy odrobina kreatywności i prezent jest gotowy!

Wręczając odpowiedni prezent można zyskać bardzo wiele w oczach szefa. Wykorzystaj tę okazję i zaprezentuj się z jak najlepszej strony.

Więcej informacji o prezentach i kartach podarunkowych znajdziesz w serwisie www.podarujkarte.pl